Leczenie stulejki

Zabieg usunięcia stulejki

Jeżeli stulejka występuje u chłopców, możliwe jest jej leczenie za pomocą maści sterydowych, które powodują, że napletek odkleja się i jego funkcje powracają. Czasami niezbędne jest przeprowadzenie zabiegu. W przypadku dziecka wykonuje się go w znieczuleniu ogólnym. Poszerzone zostaje ujście napletka, dzięki czemu może zsuwać się swobodnie, albo zostaje całkowicie usunięty poprzez obrzezanie. W tym drugim przypadku chłopiec raz na zawsze pozbywa się problemu stulejki. W pierwszym przypadku poszerzenie może nie być wystarczające lub blizny pooperacyjne mogą sprawiać, że napletek się zwęża ponownie i konieczna jest kolejna operacja. Po usunięciu stulejki wymagane jest noszenie opatrunku i utrzymywanie penisa w pozycji do góry np. za pomocą plastra przyklejonego do brzucha.

Obrzezanie - skuteczny sposób

U dorosłych pacjentów stulejka występuje najczęściej w wyniku zaniedbania higieny i związanych z tym stanów zapalnych, które z kolei powodują blizny. W przypadku dorosłych w większości przeprowadzany jest zabieg chirurgiczny. Może on odbywać się w znieczuleniu miejscowym, jednak ze względu na mocne unerwienie tego organu, częściej wykonuje się go pod wpływem znieczulenia ogólnego. Po zabiegu zostaje założony opatrunek, który trzeba zmieniać co 24 godziny. Podobnie jak u chłopców, penis powinien być utrzymywany w pozycji pionowej, gdyż pozwala to ograniczyć obrzęk. Koniecznie trzeba przyjmować środki przeciwbólowe i antybiotyki. Przez pierwsze dziesięć dni po operacji, należy delikatnie obchodzić się z penisem. Kiedy tkanki już się zrosną, a szwy zostaną usunięte lub rozpuszczą się można zacząć rehabilitację prącia. Podejmuje się ją gdy wykonano zabieg poszerzenia ujścia napletka. Ponownie należy go zsuwać, aby po zagojeniu nie stał się zbyt wąski. Mężczyźni po operacji usunięcia stulejki powinni przez miesiąc powstrzymać się od stosunków płciowych.

 • Urolog Szczecin, lekarz z doświadczeniem

  Przyjmujący w Szczecinie lekarz, specjalista z zakresu urologii oferuje kompleksowe konsultacje i wykonywanie zabiegów. Do jego zainteresowań należą przede wszystkim takie czynności medyczne jak np. prostatektomia laparoskopowa, nefrektomia, nefrektomia laparoskopowa i wiele innych.

  W naszym gabinecie świadczymy kompleksowe usługi medyczne, związane między innymi z urologią. Doświadczony lekarz przyjmie pacjentów cierpiących na schorzenia układu moczowo-płciowego. Zapraszamy do rejestrowania się i złożenia wizyty celem poprawy Państwa zdrowia.

 • Leczenie stulejki Szczecin konsultacja i zabieg

  Stujelka niestety ma to do siebie, że jest często bagatelizowana. Jest to błąd, gdyż może w przyszłości prowadzić do groźnych konsekwencji. Może występować jako wrodzona lub też nabyta. Najlepsze jest jak najwcześniejsze jej wyleczenie, gdyż ułatwi to wiele czynności związanych z oddawaniem moczu i utrzymaniem higieny.

  W naszym gabinecie medycznym Uni-Med w Szczecinie lekarz, specjalista w fachowy sposób, udzieli konsultacji w sprawie tej dolegliwości, oraz zaproponuje odpowiednie leczenie. Pamiętajcie Państwo, stulejki nie należy bagatelizować, gdyż grozi to poważniejszymi problemami.

 • Operacja stulejki Szczecin praktyczny zabieg

  Jeżeli problem ze stulejka mimo leczenia, ponownie powrócił lub jeżeli jesteście gotowi raz na zawsze się go pozbyć, to polecamy poddać się zabiegowi obrzezania. Jest to prosty lecz wymagający precyzji zabieg chirurgiczny. Usunięcie fałdu skórnego, zwanego napletkiem, pozwala pozbyć się stulejki.

  W naszym gabinecie zabieg ten wykonuje się z zachowaniem wszelkich zaleceń bezpieczeństwa. Stosuje się odpowiednie znieczulenie, tak że nie ma się czego obawiać. Pamiętajcie, nie leczona stulejka może prowadzić nawet do wystąpienia martwicy prącia lub wielu innych podobnych schorzeń.

 • Krótkie wędzidełko, zabieg poszerzenia

  Jeżeli odczuwacie Państwo ból podczas stosunków seksualnych, być może jest to problem z tzw. krótkim wędzidełkiem. Jest to schorzenie, które da się wyleczyć. Konieczny jest tylko jeden, niezbyt skomplikowany zabieg chirurgiczny. Wykonuje się odpowiednie cięcie, co pozwala pozbyć się bólu podczas stosunku.

  W gabinecie medycznym Uni-Med w Szczecinie, wykwalifikowany specjalista z zakresu urologii zaprasza na wykonanie tego typu zabiegu. Operacja jest bezpieczna i bezinwazyjna. Wykonana zostanie pod czujnym okiem naszego lekarza, który wykazuje się dbałością o szczegóły oraz wysoką precyzją.

 • Leczenie prostaty Szczecin profesjonalna badanie stercza

  Jeżeli jesteś mężczyzną w sile wieku i odczuwasz problemy z oddawaniem moczu, być może jest to spowodowane przez przerost Twojego gruczołu krokowego. Jest to dość powszechny problem, ale medycyna zna na to lekarstwo. Odpowiednia farmakoterapia lub zabieg chirurgiczny pozwala znów cieszyć się zdrowiem.

  W gabinecie medycznym Uni-Med w Szczecinie zapraszamy na badania gruczoły krokowego u pacjentów w średnim i podeszłym wieku. Przerost związany jest z gospodarką hormonalną organizmu lecz odpowiednie leczenie może go unormować. Nie czekajcie Państwo. Już teraz zadbajcie o swoją prostatę.