Implanty

Najnowocześniejsza metoda na uzupełnienie braków w uzębieniu

Implantologia stomatologiczna to dziedzina, zajmująca się uzupełnianiem braków zębowych, dokonywanym poprzez osadzanie implantów zębowych. W chwili obecnej technologia ta stanowi najnowocześniejszą i  najlepszą metodę rekonstrukcji braków w uzębieniu dla osób, które utraciły zęby na skutek urazów, chorób przyzębia lub próchnicy.

Implant zębowy jest niedużym, kilkumilimetrowym wkrętem, umieszczanym w kość szczęki lub żuchwy, który służy jako zamiennik korzenia zęba. Stanowi on fundament na którym można zamocować  koronę, most lub protezę stomatologiczną. Materiałem najczęściej stosowanym do produkcji implantów zębowych jest tytan, bez domieszek innych metali.  Z uwagi na jego właściwości - jest bardzo dobrze tolerowany przez organizm człowieka i nie powoduje reakcji alergicznych.

Zabiegi wszczepienia implantów wykonujemy w znieczuleniu miejscowym, jednak ostateczną decyzję o wszczepieniu implantów lekarz podejmuje dopiero podczas zabiegu chirurgicznego, po odsłonięciu kości wyrostka zębodołowego. Może on mieć bowiem niekorzystną budowę dla wszczepienia implantu, co nie zawsze można stwierdzić na podstawie badania RTG.

Ryzyko i możliwe powikłania w trakcie lub po zabiegu

 • obrzęk
 • krwawienie
 • stany zapalne
 • utrudnione gojenie się rany operacyjnej i w konsekwencji odsłonięcie wszczepu śródkostnego
 • stan zapalny tkanek wokół implantu, szczególnie stan zapalny kości i w konsekwencji konieczność jego usunięcia, w przypadku niedostatecznego, domowego utrzymywania higieny jamy ustnej

Zalecenia po zabiegu wszczepienia implantów

 • zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych przez 12 godzin po zabiegu
 • zakaz picia alkoholu i palenia tytoniu przez co najmniej 10 dni po zabiegu
 • konieczność przyjmowania przez pacjenta przepisanego antybiotyku
 • konieczność płukania jamy ustnej zaleconym antyseptykiem
 • konieczność usunięcia szwów chirurgicznych
 • wizyty kontrolne, na które pacjent musi się zgłaszać w wyznaczonych przez lekarza terminach
 • konieczność ścisłego przestrzegania zaleceń dotyczących higieny jamy ustnej

 • Korony porcelanowe estetyczne uzupełnienie braków w uzębieniu

  Podstawowym zadaniem protetyki stomatologicznej jest rekonstrukcja ubytków w zębach i przywracanie estetycznego wyglądu uzębienia. Jednym z najczęściej stosowanych technik protetycznych w przypadku znacznego uszkodzenia zęba jest wstawienie korony porcelanowej, którą osadza się przygotowanym już zdrowym zębie, lub na zrośniętym z kością szczęki implancie.

  Gabinety stomatologiczne Uni-Med Szczecin w ramach świadczonych usług protetycznych wykonują estetyczne i trwałe korony porcelanowe, które cechują się wysoką jakością wykonania i powinny starczyć Państwu na długie lata. Ze względu na brak jakichkolwiek części metalowych wyglądają tak samo jak zęby naturalne, co w zasadniczy sposób wpływa na estetykę uśmiechu.

 • Korekta kształtu zębów przy użyciu licówek

  Jednym ze sposobów na piękny i olśniewający uśmiech, jakie znajdą Państwo w ofercie gabinetów stomatologicznych Uni-Med w Szczecinie jest korekta kształtu uzębienia przy pomocy licówek. Będące  w naszej ofercie licówki to cienkie płatki wykonane z porcelany lub materiałów kompozytowych, które służą do pokrycia przedniej części zębów. Mocuje się je na licowej stronie zębów.

  Zastosowanie licówek pozwala na korektę zniekształceń uzębienia i umożliwia pozbycie się przebarwień poszczególnych zębów, czy też szpar pomiędzy zębami. Dzięki doskonałej imitacji zębów naturalnych pozwalają one uzyskać piękny, naturalny uśmiech. W przypadku zaś znacznych uszkodzeń zębów, bądź też ich całkowitego zniszczenia proponujemy skorzystanie z Naszej oferty zabiegów w zakresie protetyki stomatologicznej.

 • Rekonstrukcja uzębienia u protetyka w Szczecinie

  W gabinetach stomatologicznych Uni-Med znajdą Państwo usługi w zakresie protetyki stomatologicznej u naszego doświadczonego specjalisty protetyka. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i uzyskanej specjalizacji w dziedzinie protetyki stomatologicznej dr n. med. Marta Gałęska jest w stanie zaproponować optymalny wybór dostępnej techniki protetycznej, dostosowanej zarówno do potrzeb Pacjenta jak i jego zamożności.

  W celu rekonstrukcji uzębienia i przywrócenia prawidłowych funkcji narządu zgryzu, a także pięknego i estetycznego uśmiechu oferujemy szeroki wybór dostępnych technik w dziedzinie protetyki stomatologicznej, w tym między innymi: protezy stałe, przytwierdzone do naturalnych korzeni zębów lub implantów, protezy ruchome wyjmowane przez Pacjenta, korony porcelanowe i ceramiczne (cyrkonowe), mosty protetyczne.

 • Całkowicie bezbolesne leczenie zębów w Szczecinie

  W gabinetach dentystycznych Uni-Med oferujemy całkowicie bezbolesne dla Pacjenta leczenie zębów z zastosowaniem znieczulenia miejscowego. Podczas wykonywanych przez Nas zabiegów stomatologicznych stosujemy najnowocześniejsze metody leczenia oraz najwyższej jakości narzędzia i materiały dentystyczne, oraz specjalistyczne urządzenia diagnostyczne.

  Oprócz specjalistycznego leczenia kanałowego oferujemy także zabiegi z zakresu stomatologii zachowawczej, takie jak skaling – usuwane kamienia nazębnego, piaskowanie zębów – usuwanie osadu nazębnego, fluoryzacja, wypełnianie ubytków próchnicowych materiałami utwardzalnymi, a w przypadku znacznego uszkodzenia bądź całkowitego zniszczenia zębów możemy zaproponować usługi protetyczne.

 • Wybielanie zębów szybki sposób na śnieżnobiały uśmiech

  W ramach zabiegów stomatologii estetycznej przywracających piękny, śnieżnobiały i swobodny uśmiech gabinety stomatologiczne Uni-Med w Szczecinie wykonują profesjonalne wybielanie  zębów za pomocą specjalnej lampy do wybielania. Dzięki nadzorowi doświadczonych stomatologów możliwe jest zastosowane żelu o dużo wyższym stężeniu i znacznie skuteczniejszym działaniu niż w domu.

  Zabieg ten wykorzystujący technologię zimnego światła trwa około godziny, polegający na nałożeniu specjalnego żelu wybielającego na zęby, a następnie naświetleniu go silnym strumieniem światła, jest całkowicie bezpieczny dla pacjenta i przynosi niezwykle szybkie efekty. Zaleca się go osobom pragnącym rozjaśnić sobie zęby ze względów estetycznych lub chcącym usunąć nieestetyczne przebarwienia na zębach.