Chirurgia stomatologiczna

Zabiegi chirurgiczne w obszarze jamy ustnej

Chirurgia stomatologiczna większości pacjentów kojarzy się przede wszystkim z usuwaniem zębów w przypadku kiedy niemożliwa jest już kontynuacja leczenia zachowawczego. W rzeczywistości obejmuje ona znacznie większy zakres zabiegów chirurgicznych w obszarze jamy ustnej. W naszych gabinetach wykonujemy zabiegi usunięcia jednego z korzeni zęba (hemisekcja) lub tylko wierzchołka zęba (radektomia). Częstą przyczyną dolegliwości bólowych są także zęby ósme, które usiłując się wyrżnąć niejednokrotnie przysparzają wielu problemów – tłoczą pozostałe zęby lub powodują zapalenie kieszonek dziąsłowych. Dlatego bardzo częstym zabiegiem przeprowadzanym w naszych gabinetach jest właśnie usuwanie zatrzymanych zębów ósmych. Wszystkie procedury chirurgiczne wykonujemy w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu każdy zabieg jest całkowicie bezbolesny.

Nasza oferta obejmuje szereg zabiegów w dziedzinie chirurgii stomatologicznej:

 • ekstrakcja (usuwanie) zębów stałych i mlecznych
 • usuwanie zatrzymanych zębów
 • hemisekcja zęba
 • resekcja korzeni zębów
 • kiretaż - oczyszczanie kieszonek dziąsłowych
 • plastyka dziąseł
 • sterowana regeneracja kości
 • podniesienie dna zatoki szczękowej
 • chirurgia przyzębia
 • chirurgia implantologiczna

Zalecenia po ekstrakcji zęba

 • Założony tampon trzymać w ustach przez pół godziny
 • Dwie godziny nie jeść i nie pić
 • Nie palić papierosów przez 24 godziny
 • W razie bólu lub niewielkiego krwawienia stosować zimne okłady na policzek w okolicy usuniętego zęba
 • Myć zęby tego samego dnia z pominięciem okolicy usuniętego zęba. Płukanie wykonać bardzo delikatnie. Niczym nie dotykać rany
 • Przez 48 godzin unikać dużego wysiłku fizycznego np. ćwiczeń siłowych, dźwigania
 • W miarę możliwości nie wydmuchiwać nosa przez 24 godziny
 • Przez dwa dni spożywać tylko letnie potrawy
 • Po 24 godzinach od momentu usunięcia zęba można rozpocząć płukanie jamy ustnej wskazaną płukanką. Należy robić to bardzo ostrożnie, aby nie wypłukać skrzepu
 • W razie bólu i obrzęku lub innych niepokojących objawów zgłosić się na wizytę

 • Korony porcelanowe estetyczne uzupełnienie braków w uzębieniu

  Podstawowym zadaniem protetyki stomatologicznej jest rekonstrukcja ubytków w zębach i przywracanie estetycznego wyglądu uzębienia. Jednym z najczęściej stosowanych technik protetycznych w przypadku znacznego uszkodzenia zęba jest wstawienie korony porcelanowej, którą osadza się przygotowanym już zdrowym zębie, lub na zrośniętym z kością szczęki implancie.

  Gabinety stomatologiczne Uni-Med Szczecin w ramach świadczonych usług protetycznych wykonują estetyczne i trwałe korony porcelanowe, które cechują się wysoką jakością wykonania i powinny starczyć Państwu na długie lata. Ze względu na brak jakichkolwiek części metalowych wyglądają tak samo jak zęby naturalne, co w zasadniczy sposób wpływa na estetykę uśmiechu.

 • Korekta kształtu zębów przy użyciu licówek

  Jednym ze sposobów na piękny i olśniewający uśmiech, jakie znajdą Państwo w ofercie gabinetów stomatologicznych Uni-Med w Szczecinie jest korekta kształtu uzębienia przy pomocy licówek. Będące  w naszej ofercie licówki to cienkie płatki wykonane z porcelany lub materiałów kompozytowych, które służą do pokrycia przedniej części zębów. Mocuje się je na licowej stronie zębów.

  Zastosowanie licówek pozwala na korektę zniekształceń uzębienia i umożliwia pozbycie się przebarwień poszczególnych zębów, czy też szpar pomiędzy zębami. Dzięki doskonałej imitacji zębów naturalnych pozwalają one uzyskać piękny, naturalny uśmiech. W przypadku zaś znacznych uszkodzeń zębów, bądź też ich całkowitego zniszczenia proponujemy skorzystanie z Naszej oferty zabiegów w zakresie protetyki stomatologicznej.

 • Rekonstrukcja uzębienia u protetyka w Szczecinie

  W gabinetach stomatologicznych Uni-Med znajdą Państwo usługi w zakresie protetyki stomatologicznej u naszego doświadczonego specjalisty protetyka. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i uzyskanej specjalizacji w dziedzinie protetyki stomatologicznej dr n. med. Marta Gałęska jest w stanie zaproponować optymalny wybór dostępnej techniki protetycznej, dostosowanej zarówno do potrzeb Pacjenta jak i jego zamożności.

  W celu rekonstrukcji uzębienia i przywrócenia prawidłowych funkcji narządu zgryzu, a także pięknego i estetycznego uśmiechu oferujemy szeroki wybór dostępnych technik w dziedzinie protetyki stomatologicznej, w tym między innymi: protezy stałe, przytwierdzone do naturalnych korzeni zębów lub implantów, protezy ruchome wyjmowane przez Pacjenta, korony porcelanowe i ceramiczne (cyrkonowe), mosty protetyczne.

 • Całkowicie bezbolesne leczenie zębów w Szczecinie

  W gabinetach dentystycznych Uni-Med oferujemy całkowicie bezbolesne dla Pacjenta leczenie zębów z zastosowaniem znieczulenia miejscowego. Podczas wykonywanych przez Nas zabiegów stomatologicznych stosujemy najnowocześniejsze metody leczenia oraz najwyższej jakości narzędzia i materiały dentystyczne, oraz specjalistyczne urządzenia diagnostyczne.

  Oprócz specjalistycznego leczenia kanałowego oferujemy także zabiegi z zakresu stomatologii zachowawczej, takie jak skaling – usuwane kamienia nazębnego, piaskowanie zębów – usuwanie osadu nazębnego, fluoryzacja, wypełnianie ubytków próchnicowych materiałami utwardzalnymi, a w przypadku znacznego uszkodzenia bądź całkowitego zniszczenia zębów możemy zaproponować usługi protetyczne.

 • Wybielanie zębów szybki sposób na śnieżnobiały uśmiech

  W ramach zabiegów stomatologii estetycznej przywracających piękny, śnieżnobiały i swobodny uśmiech gabinety stomatologiczne Uni-Med w Szczecinie wykonują profesjonalne wybielanie  zębów za pomocą specjalnej lampy do wybielania. Dzięki nadzorowi doświadczonych stomatologów możliwe jest zastosowane żelu o dużo wyższym stężeniu i znacznie skuteczniejszym działaniu niż w domu.

  Zabieg ten wykorzystujący technologię zimnego światła trwa około godziny, polegający na nałożeniu specjalnego żelu wybielającego na zęby, a następnie naświetleniu go silnym strumieniem światła, jest całkowicie bezpieczny dla pacjenta i przynosi niezwykle szybkie efekty. Zaleca się go osobom pragnącym rozjaśnić sobie zęby ze względów estetycznych lub chcącym usunąć nieestetyczne przebarwienia na zębach.