Wybielanie

Wskazania do wybielania zębów:

 • Rozjaśnienie zębów ze względów estetycznych,
 • Usuwanie przebarwień obecnych na zębach od momentu wyrznięcia, a także pojawiających się z wiekiem.  (W różnym stopniu osiąga się sukces w przypadku przebarwień spowodowanych stosowaniem antybiotyków z grupy tetracyklin i brązowych przebarwień wywołanych fluorozą)
 • Wybielanie martwych, ciemnych i przebarwionych zębów,
 • Usuwanie przebarwień spowodowanych czynnikami wrodzonymi, układowymi, metabolicznymi, farmakologicznymi, urazami, fluoroza, leczenie antybiotykami z grupy tetracyklin, choroba hemolityczna noworodków, żółtaczka, porfiria.

Przeciwwskazania do wybielania zębów

Najistotniejszymi przeciwwskazaniami do wybielania zębów są:

 • Wiek pacjenta poniżej 18 roku życia,
 • Uszkodzenia mechaniczne lub próchnicowe zębów (należy najpierw wyleczyć zęby),
 • Duża ilość wypełnień, koron, mostów lub licówek w zębach przednich,
 • Nadwrażliwość zębów,
 • Zła higiena jamy ustnej ze współistniejącym stanem zapalnym dziąseł (najpierw należy wyleczyć stan zapalny dziąseł),
 • Alergia lub nadwrażliwość na utleniacze, glicerynę i żywice poliakrylowe (składniki środków wybielających)
 • Ciąża oraz karmienie piersią,
 • Palenie tytoniu,
 • Zaburzenia w stawach skroniowo-żuchwowych,
 • Przyjmowanie silnych leków (psychotropowe, przeciwpadaczkowe, cytostatyki).

Zalecenia po zabiegu wybielania zębów

 • W celu utrwalenia efektu wybielania należy przez 3 doby (72h) po zabiegu stosować tzw. „białą dietę”, czyli unikać produktów barwiących zęby (np. herbaty, czerwonego wina, kawy, coli, buraczków itp.). Używanie kolorowej pasty do zębów, czy płukanek  do jamy ustnej również nie jest wskazane, ze względu na ryzyko ponownego wchłonięcia się barwników.
 • Osobom palącym, zaleca się zrezygnowanie z palenia przynajmniej na dwie doby po zabiegu.
 • Z uwagi na mogącą wystąpić pozabiegową nadwrażliwość zębów - 24 h po wybielaniu należy unikać bardzo gorących, jak i zimnych pokarmów oraz napojów,
 • W celu utrzymania jak najdłuższego efektu wybielonych zębów, zaleca się prawidłową higienę jamy ustnej,  regularne wizyty stomatologiczne (co pół roku) oraz systematyczne usuwanie kamienia nazębnego.
 • Brak zastosowania wymienionych wyżej zasad może powodować niezadowalający efekt wybielenia zębów.

 • Korony porcelanowe estetyczne uzupełnienie braków w uzębieniu

  Podstawowym zadaniem protetyki stomatologicznej jest rekonstrukcja ubytków w zębach i przywracanie estetycznego wyglądu uzębienia. Jednym z najczęściej stosowanych technik protetycznych w przypadku znacznego uszkodzenia zęba jest wstawienie korony porcelanowej, którą osadza się przygotowanym już zdrowym zębie, lub na zrośniętym z kością szczęki implancie.

  Gabinety stomatologiczne Uni-Med Szczecin w ramach świadczonych usług protetycznych wykonują estetyczne i trwałe korony porcelanowe, które cechują się wysoką jakością wykonania i powinny starczyć Państwu na długie lata. Ze względu na brak jakichkolwiek części metalowych wyglądają tak samo jak zęby naturalne, co w zasadniczy sposób wpływa na estetykę uśmiechu.

 • Korekta kształtu zębów przy użyciu licówek

  Jednym ze sposobów na piękny i olśniewający uśmiech, jakie znajdą Państwo w ofercie gabinetów stomatologicznych Uni-Med w Szczecinie jest korekta kształtu uzębienia przy pomocy licówek. Będące  w naszej ofercie licówki to cienkie płatki wykonane z porcelany lub materiałów kompozytowych, które służą do pokrycia przedniej części zębów. Mocuje się je na licowej stronie zębów.

  Zastosowanie licówek pozwala na korektę zniekształceń uzębienia i umożliwia pozbycie się przebarwień poszczególnych zębów, czy też szpar pomiędzy zębami. Dzięki doskonałej imitacji zębów naturalnych pozwalają one uzyskać piękny, naturalny uśmiech. W przypadku zaś znacznych uszkodzeń zębów, bądź też ich całkowitego zniszczenia proponujemy skorzystanie z Naszej oferty zabiegów w zakresie protetyki stomatologicznej.

 • Rekonstrukcja uzębienia u protetyka w Szczecinie

  W gabinetach stomatologicznych Uni-Med znajdą Państwo usługi w zakresie protetyki stomatologicznej u naszego doświadczonego specjalisty protetyka. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i uzyskanej specjalizacji w dziedzinie protetyki stomatologicznej dr n. med. Marta Gałęska jest w stanie zaproponować optymalny wybór dostępnej techniki protetycznej, dostosowanej zarówno do potrzeb Pacjenta jak i jego zamożności.

  W celu rekonstrukcji uzębienia i przywrócenia prawidłowych funkcji narządu zgryzu, a także pięknego i estetycznego uśmiechu oferujemy szeroki wybór dostępnych technik w dziedzinie protetyki stomatologicznej, w tym między innymi: protezy stałe, przytwierdzone do naturalnych korzeni zębów lub implantów, protezy ruchome wyjmowane przez Pacjenta, korony porcelanowe i ceramiczne (cyrkonowe), mosty protetyczne.

 • Całkowicie bezbolesne leczenie zębów w Szczecinie

  W gabinetach dentystycznych Uni-Med oferujemy całkowicie bezbolesne dla Pacjenta leczenie zębów z zastosowaniem znieczulenia miejscowego. Podczas wykonywanych przez Nas zabiegów stomatologicznych stosujemy najnowocześniejsze metody leczenia oraz najwyższej jakości narzędzia i materiały dentystyczne, oraz specjalistyczne urządzenia diagnostyczne.

  Oprócz specjalistycznego leczenia kanałowego oferujemy także zabiegi z zakresu stomatologii zachowawczej, takie jak skaling – usuwane kamienia nazębnego, piaskowanie zębów – usuwanie osadu nazębnego, fluoryzacja, wypełnianie ubytków próchnicowych materiałami utwardzalnymi, a w przypadku znacznego uszkodzenia bądź całkowitego zniszczenia zębów możemy zaproponować usługi protetyczne.

 • Wybielanie zębów szybki sposób na śnieżnobiały uśmiech

  W ramach zabiegów stomatologii estetycznej przywracających piękny, śnieżnobiały i swobodny uśmiech gabinety stomatologiczne Uni-Med w Szczecinie wykonują profesjonalne wybielanie  zębów za pomocą specjalnej lampy do wybielania. Dzięki nadzorowi doświadczonych stomatologów możliwe jest zastosowane żelu o dużo wyższym stężeniu i znacznie skuteczniejszym działaniu niż w domu.

  Zabieg ten wykorzystujący technologię zimnego światła trwa około godziny, polegający na nałożeniu specjalnego żelu wybielającego na zęby, a następnie naświetleniu go silnym strumieniem światła, jest całkowicie bezpieczny dla pacjenta i przynosi niezwykle szybkie efekty. Zaleca się go osobom pragnącym rozjaśnić sobie zęby ze względów estetycznych lub chcącym usunąć nieestetyczne przebarwienia na zębach.