Neurourologia

Leczenie pęcherza nadreaktywnego i pęcherza neurogennego

Zespół nadreaktywnego pęcherza  zwany potocznie pęcherzem nadreaktywnym to stan, na który składają częste, nierzadko niekontrolowane dzienne i nocne oddawanie moczu, naglące parcia  oraz nietrzymanie moczu. Koniecznym warunkiem do postawienia takiej diagnozy jest wykluczenie innych chorób dróg moczowych, którym towarzyszą podobne objawy - jak stany zapalne i nowotwory pęcherza moczowego, kamicy nerkowej i dróg moczowych a także rozrostu prostaty u mężczyzn. Najczęstszymi przyczynami takiego stanu rzeczy są zaburzenia funkcji receptorów nerwowych  w pęcherzu, które biorą udział w odczuwaniu jego napełnienia  i opróżniania. Leczenie polega przede wszystkim na podawaniu leków zmniejszających napięcie pęcherza moczowego lub leków promujących rozkurcz pęcherza. W przypadku braku skuteczności w/w leczenia stosuje się toksynę botulinową porażającą nerwy pęcherza, bądź w ostateczności leczenie chirurgiczne.

Przyczyny pęcherza neurogennego

Pęcherz neurogenny jest wynikiem uszkodzenia dróg nerwowych, które odpowiadają za prawidłowe oddawanie moczu. Jego przyczyną  są  choroby układu nerwowego: urazy rdzenia kręgowego, stwardnienia rozsiane, choroba Parkinsona, choroby otępienne jak np. choroba Alzheimera, nowotwory i uszkodzenia układu nerwowego, uszkodzenia naczyniowo-mózgowe, zaś objawami choroby są popuszczanie moczu, stały wyciek moczu, parcie bądź brak uczucia parcia na mocz, trudności z całkowitym opróżnianiem.

Objawy pęcherza nadreaktywnego i neurogennego:

 • częstomocz - bardzo częste oddawanie niewielkich ilości moczu
 • nagłe parcie na pęcherz, wynikające z nieprawidłowych skurczów pęcherza
 • nietrzymanie moczu z powodu naglącego parcia
 • stałe popuszczanie i wyciek moczu

W naszej ofercie:

 • konsultacje i porady specjalistyczne w zakresie leczenia pęcherza nadreaktywnego i neurogennego
 • opis badania urodynamicznego
 • kwalifikacja do leczenia  toksyną botulinową
 • badanie USG pęcherza i układu moczowego
 • wybór metody leczenia i dokonanie niezbędnych zabiegów medycznych

 • Urolog Szczecin, lekarz z doświadczeniem

  Przyjmujący w Szczecinie lekarz, specjalista z zakresu urologii oferuje kompleksowe konsultacje i wykonywanie zabiegów. Do jego zainteresowań należą przede wszystkim takie czynności medyczne jak np. prostatektomia laparoskopowa, nefrektomia, nefrektomia laparoskopowa i wiele innych.

  W naszym gabinecie świadczymy kompleksowe usługi medyczne, związane między innymi z urologią. Doświadczony lekarz przyjmie pacjentów cierpiących na schorzenia układu moczowo-płciowego. Zapraszamy do rejestrowania się i złożenia wizyty celem poprawy Państwa zdrowia.

 • Leczenie stulejki Szczecin konsultacja i zabieg

  Stujelka niestety ma to do siebie, że jest często bagatelizowana. Jest to błąd, gdyż może w przyszłości prowadzić do groźnych konsekwencji. Może występować jako wrodzona lub też nabyta. Najlepsze jest jak najwcześniejsze jej wyleczenie, gdyż ułatwi to wiele czynności związanych z oddawaniem moczu i utrzymaniem higieny.

  W naszym gabinecie medycznym Uni-Med w Szczecinie lekarz, specjalista w fachowy sposób, udzieli konsultacji w sprawie tej dolegliwości, oraz zaproponuje odpowiednie leczenie. Pamiętajcie Państwo, stulejki nie należy bagatelizować, gdyż grozi to poważniejszymi problemami.

 • Operacja stulejki Szczecin praktyczny zabieg

  Jeżeli problem ze stulejka mimo leczenia, ponownie powrócił lub jeżeli jesteście gotowi raz na zawsze się go pozbyć, to polecamy poddać się zabiegowi obrzezania. Jest to prosty lecz wymagający precyzji zabieg chirurgiczny. Usunięcie fałdu skórnego, zwanego napletkiem, pozwala pozbyć się stulejki.

  W naszym gabinecie zabieg ten wykonuje się z zachowaniem wszelkich zaleceń bezpieczeństwa. Stosuje się odpowiednie znieczulenie, tak że nie ma się czego obawiać. Pamiętajcie, nie leczona stulejka może prowadzić nawet do wystąpienia martwicy prącia lub wielu innych podobnych schorzeń.

 • Krótkie wędzidełko, zabieg poszerzenia

  Jeżeli odczuwacie Państwo ból podczas stosunków seksualnych, być może jest to problem z tzw. krótkim wędzidełkiem. Jest to schorzenie, które da się wyleczyć. Konieczny jest tylko jeden, niezbyt skomplikowany zabieg chirurgiczny. Wykonuje się odpowiednie cięcie, co pozwala pozbyć się bólu podczas stosunku.

  W gabinecie medycznym Uni-Med w Szczecinie, wykwalifikowany specjalista z zakresu urologii zaprasza na wykonanie tego typu zabiegu. Operacja jest bezpieczna i bezinwazyjna. Wykonana zostanie pod czujnym okiem naszego lekarza, który wykazuje się dbałością o szczegóły oraz wysoką precyzją.

 • Leczenie prostaty Szczecin profesjonalna badanie stercza

  Jeżeli jesteś mężczyzną w sile wieku i odczuwasz problemy z oddawaniem moczu, być może jest to spowodowane przez przerost Twojego gruczołu krokowego. Jest to dość powszechny problem, ale medycyna zna na to lekarstwo. Odpowiednia farmakoterapia lub zabieg chirurgiczny pozwala znów cieszyć się zdrowiem.

  W gabinecie medycznym Uni-Med w Szczecinie zapraszamy na badania gruczoły krokowego u pacjentów w średnim i podeszłym wieku. Przerost związany jest z gospodarką hormonalną organizmu lecz odpowiednie leczenie może go unormować. Nie czekajcie Państwo. Już teraz zadbajcie o swoją prostatę.