Stomatologia zachowawcza

Profilaktyka i leczenie próchnicy

Głównym celem stomatologii zachowawczej jest leczenie najczęściej spotykanej choroby zębów, jaką jest próchnica a tym samym jak najdłuższe utrzymanie żywych zębów w jamie ustnej. W zakres stomatologii zachowawczej wchodzą przede wszystkim odbudowa tkanek zęba materiałami światłoutwardzalnymi (wypełnieniami).

Próchnica to choroba, która powoduje stopniowe, nieodwracalne niszczenie a w końcu rozpad tkanek zęba. Przyczyną tej choroby są bakterie próchnicotwórcze bytujące w jamie ustnej. Żywią się one węglowodanami. W wyniku ich przemiany powstaje kwas, który  niszczy  zewnętrzną warstwę zębów, czyli szkliwo. Przyczyną rozwoju próchnicy mogą być również produkty spożywane przez nas na co dzień  zawierające kwasy tj.  napoje gazowane.

Niesystematyczne wizyty u stomatologa,  zależne tylko od pojawienia się bólu, prowadzą bardzo szybko do zniszczenia zębów. Dlatego, aby jak najdłużej utrzymać zdrowe zęby należy:

 • najszybciej, jak to możliwe po każdym posiłku usuwać resztki pokarmowe i bakterie z powierzchni zębów
 • raz na pół roku wykonywać profesjonalne oczyszczanie zębów w gabinecie stomatologicznym
 • regularnie wzmacniać odporność szkliwa na działanie kwasu poprzez zabiegi fluoryzacji zarówno domowej, jak i profesjonalnej - wykonywanej w gabinecie stomatologicznym
 • należy ograniczać ilość bakterii próchnicotwórczych stosując dodatkowe produkty do higieny jamy ustnej takie jak płukanki, skrobaczki do czyszczenie grzbietu języka

Próchnicy można zapobiegać i całkowicie ją wyleczyć!

Odbywające się w znieczuleniu miejscowym zabiegi leczenia próchnicy polegają na usunięciu przez stomatologa chorych tkanek zęba i założeniu w ich miejsce wypełnienia i dokonywane są w naszym gabinecie stomatologicznym przy użyciu najlepszej jakości sprzętu i materiałów.

W naszych gabinetach oferujemy usługi w zakresie stomatologii zachowawczej:

 • leczenie ubytków próchnicowych zębów
 • wypełnienia stałe ubytków próchnicowych materiałami światłoutwardzalnymi
 • wypełnienia stałe ubytków próchnicowych materiałami chemoutwardzalnymi
 • wypełnienia stałe ubytków próchnicowych materiałami porcelanowymi (inlay, onlay)

 • Korony porcelanowe estetyczne uzupełnienie braków w uzębieniu

  Podstawowym zadaniem protetyki stomatologicznej jest rekonstrukcja ubytków w zębach i przywracanie estetycznego wyglądu uzębienia. Jednym z najczęściej stosowanych technik protetycznych w przypadku znacznego uszkodzenia zęba jest wstawienie korony porcelanowej, którą osadza się przygotowanym już zdrowym zębie, lub na zrośniętym z kością szczęki implancie.

  Gabinety stomatologiczne Uni-Med Szczecin w ramach świadczonych usług protetycznych wykonują estetyczne i trwałe korony porcelanowe, które cechują się wysoką jakością wykonania i powinny starczyć Państwu na długie lata. Ze względu na brak jakichkolwiek części metalowych wyglądają tak samo jak zęby naturalne, co w zasadniczy sposób wpływa na estetykę uśmiechu.

 • Korekta kształtu zębów przy użyciu licówek

  Jednym ze sposobów na piękny i olśniewający uśmiech, jakie znajdą Państwo w ofercie gabinetów stomatologicznych Uni-Med w Szczecinie jest korekta kształtu uzębienia przy pomocy licówek. Będące  w naszej ofercie licówki to cienkie płatki wykonane z porcelany lub materiałów kompozytowych, które służą do pokrycia przedniej części zębów. Mocuje się je na licowej stronie zębów.

  Zastosowanie licówek pozwala na korektę zniekształceń uzębienia i umożliwia pozbycie się przebarwień poszczególnych zębów, czy też szpar pomiędzy zębami. Dzięki doskonałej imitacji zębów naturalnych pozwalają one uzyskać piękny, naturalny uśmiech. W przypadku zaś znacznych uszkodzeń zębów, bądź też ich całkowitego zniszczenia proponujemy skorzystanie z Naszej oferty zabiegów w zakresie protetyki stomatologicznej.

 • Rekonstrukcja uzębienia u protetyka w Szczecinie

  W gabinetach stomatologicznych Uni-Med znajdą Państwo usługi w zakresie protetyki stomatologicznej u naszego doświadczonego specjalisty protetyka. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i uzyskanej specjalizacji w dziedzinie protetyki stomatologicznej dr n. med. Marta Gałęska jest w stanie zaproponować optymalny wybór dostępnej techniki protetycznej, dostosowanej zarówno do potrzeb Pacjenta jak i jego zamożności.

  W celu rekonstrukcji uzębienia i przywrócenia prawidłowych funkcji narządu zgryzu, a także pięknego i estetycznego uśmiechu oferujemy szeroki wybór dostępnych technik w dziedzinie protetyki stomatologicznej, w tym między innymi: protezy stałe, przytwierdzone do naturalnych korzeni zębów lub implantów, protezy ruchome wyjmowane przez Pacjenta, korony porcelanowe i ceramiczne (cyrkonowe), mosty protetyczne.

 • Całkowicie bezbolesne leczenie zębów w Szczecinie

  W gabinetach dentystycznych Uni-Med oferujemy całkowicie bezbolesne dla Pacjenta leczenie zębów z zastosowaniem znieczulenia miejscowego. Podczas wykonywanych przez Nas zabiegów stomatologicznych stosujemy najnowocześniejsze metody leczenia oraz najwyższej jakości narzędzia i materiały dentystyczne, oraz specjalistyczne urządzenia diagnostyczne.

  Oprócz specjalistycznego leczenia kanałowego oferujemy także zabiegi z zakresu stomatologii zachowawczej, takie jak skaling – usuwane kamienia nazębnego, piaskowanie zębów – usuwanie osadu nazębnego, fluoryzacja, wypełnianie ubytków próchnicowych materiałami utwardzalnymi, a w przypadku znacznego uszkodzenia bądź całkowitego zniszczenia zębów możemy zaproponować usługi protetyczne.

 • Wybielanie zębów szybki sposób na śnieżnobiały uśmiech

  W ramach zabiegów stomatologii estetycznej przywracających piękny, śnieżnobiały i swobodny uśmiech gabinety stomatologiczne Uni-Med w Szczecinie wykonują profesjonalne wybielanie  zębów za pomocą specjalnej lampy do wybielania. Dzięki nadzorowi doświadczonych stomatologów możliwe jest zastosowane żelu o dużo wyższym stężeniu i znacznie skuteczniejszym działaniu niż w domu.

  Zabieg ten wykorzystujący technologię zimnego światła trwa około godziny, polegający na nałożeniu specjalnego żelu wybielającego na zęby, a następnie naświetleniu go silnym strumieniem światła, jest całkowicie bezpieczny dla pacjenta i przynosi niezwykle szybkie efekty. Zaleca się go osobom pragnącym rozjaśnić sobie zęby ze względów estetycznych lub chcącym usunąć nieestetyczne przebarwienia na zębach.