Lipoliza iniekcyjna
Mało inwazyjna alternatywa dla zabiegu liposukcji
Celem zabiegu lipolizy iniekcyjnej jest usunięcie tkanki tłuszczowej z danej części ciała za pomocą wstrzyknięcia odpowiedniego preparatu. Zabieg ten, doskonale się sprawdzający w likwidacji miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej, charakteryzuje się małą inwazyjnością oraz bardzo dużym bezpieczeństwem dla pacjenta.
Działanie lipolizy iniekcyjnej
Zabieg lipolizy iniekcyjnej polega na miejscowym ostrzyknięciu wybranej części ciała preparatem powodującym rozpad komórek tłuszczowych. W miejscu wstrzyknięcia substancji powstaje celowo wywołany i kontrolowany lekki stan zapalny tkanki tłuszczowej. Uwolnione podczas tego procesu tłuszcze przenikają do krwioobiegu, i wraz z krwią dostają się do wątroby, gdzie zostają rozkładane, a następnie wydalone z organizmu.
Przebieg zabiegu
Przygotowany preparat zostaje wstrzyknięty za pomocą igły bezpośrednio do tkanki tłuszczowej pacjenta. Czas trwania zabiegu wynosi, w zależności od wielkości wybranego obszaru ciała, od 5 do 30 minut. Stosowane podczas zabiegu dawki preparatu wynoszą od kilku do kilkudziesięciu ml. Zabiegi lipolizy iniekcyjnej powinno się wykonywać seriami, dobieranymi indywidualnie przez lekarza dla każdego pacjenta, zwykle w odstępach co 2 - 3 tygodnie. Ogromną zaletą zabiegu lipolizy iniekcyjnej jest to, że nie wymaga od pacjenta żadnego przygotowań i nie powoduje przerw w codziennych czynnościach pacjenta.
Przeciwwskazania do zabiegu:
- choroby nerek i wątroby
- cukrzyca
- choroby tarczycy
- problemy z krzepliwością krwi
- ciąża i karmienie piersią
Zalecenia po zabiegu:
- nie masowanie leczonych okolic przez okres 7 - 10 dni
- rezygnacja z wysiłku fizycznego przez okres 3 dni po zabiegu
- nie wykonywać w obrębie leczonych okolic zabiegów z wykorzystaniem fal radiowych czy podgrzewających skórę (np. zabiegów laserowych, IPL)