Lipoliza iniekcyjna

Mało inwazyjna alternatywa dla zabiegu liposukcji

Celem zabiegu lipolizy iniekcyjnej jest usunięcie tkanki tłuszczowej z danej części ciała za pomocą wstrzyknięcia odpowiedniego preparatu. Zabieg ten, doskonale się sprawdzający w likwidacji miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej, charakteryzuje się małą inwazyjnością oraz bardzo dużym bezpieczeństwem dla pacjenta.

Działanie lipolizy iniekcyjnej

Zabieg lipolizy iniekcyjnej polega na miejscowym ostrzyknięciu wybranej części ciała preparatem powodującym rozpad komórek tłuszczowych. W miejscu wstrzyknięcia substancji powstaje celowo wywołany i kontrolowany lekki stan zapalny tkanki tłuszczowej. Uwolnione podczas tego procesu tłuszcze przenikają do krwioobiegu, i wraz z krwią dostają się do wątroby, gdzie zostają rozkładane, a następnie wydalone z organizmu.

Przebieg zabiegu

Przygotowany preparat zostaje wstrzyknięty za pomocą igły bezpośrednio do tkanki tłuszczowej pacjenta. Czas trwania zabiegu wynosi, w zależności od wielkości wybranego obszaru ciała, od 5 do 30 minut. Stosowane podczas zabiegu dawki preparatu wynoszą od kilku do kilkudziesięciu ml. Zabiegi lipolizy iniekcyjnej powinno się  wykonywać seriami, dobieranymi indywidualnie przez lekarza dla każdego pacjenta, zwykle w odstępach co 2 - 3 tygodnie. Ogromną zaletą zabiegu lipolizy iniekcyjnej jest to, że nie wymaga od pacjenta żadnego przygotowań i nie powoduje przerw w codziennych czynnościach pacjenta.

Przeciwwskazania do zabiegu:

 • choroby nerek i wątroby
 • cukrzyca
 • choroby tarczycy
 • problemy z krzepliwością krwi
 • ciąża i karmienie piersią

Zalecenia po zabiegu:

 • nie masowanie leczonych okolic przez okres 7 - 10 dni
 • rezygnacja z wysiłku fizycznego przez okres 3 dni po zabiegu
 • nie wykonywać w obrębie leczonych okolic zabiegów z wykorzystaniem fal radiowych czy podgrzewających skórę (np. zabiegów laserowych, IPL)

 • Wampirzy lifting – zabieg nie powodujący reakcji uczuleniowych

  Mimo odstraszającej nazwy jest jeden z najbezpieczniejszych zabiegów w dziedzinie medycyny estetycznej, gdyż charakteryzuje się 100% biokompatybilnością i całkowitą neutralnością immunologiczną. Dzięki temu oferowany w Naszych specjalistycznych gabinetach lekarskich Uni-Med w Szczecinie zabieg zwany wampirzy lifting cechuje wysoka skuteczność.

  Ponieważ preparat przygotowywany jest z własnej krwi Pacjenta, zabieg kuracji odmładzającej przebiega w sposób całkowicie naturalny, a dzięki wysokiej zawartości w przygotowanym preparacie substancji stymulujących procesy naprawcze, skóra staje się znacznie bardziej napięta i elastyczna, bardziej nawilżona, a co za tym idzie znacznie młodsza.

 • Zabiegi likwidujące worki pod oczyma w Szczecinie

  Jednym z miejsc na twarzy, gdzie najszybciej widoczne są objawy starzenia się jest skóra wokół oczu. Z biegiem lat tu właśnie pojawiają się pierwsze oznaki starości, takie jak na przykład zmarszczki mimiczne, tak zwane kurze łapki, worki, cienie i opuchnięcia pod oczyma, czy też przebarwienia skóry wokół nich. W efekcie nadaje to twarzy poszarzały, zmęczony i smutny wygląd.

  Aby powstrzymać i zniwelować te zmiany, niekorzystnie wpływające na ogólny wygląd całej twarzy, Nasze gabinety lekarskie w Szczecinie oferują szereg zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, które odmładzają i regenerują skórę wokół oka, w tym również zabiegi usuwające worki pod oczyma. Zastosowanie odpowiednich preparatów pomaga zredukować cienie wokół oczu oraz przywraca skórze wokół oczu dawny wygląd.

 • Botoks metodą na skuteczne wygładzanie zmarszczek

  Specjalistyczne gabinety lekarskie Uni-Med w ramach świadczonych usług oferują Pacjentom profesjonalny i skuteczne zabieg wygładzania zmarszczek w Szczecinie. Ten zabieg polegający na wstrzyknięciu botoksu, blokującego połączenia między nerwami i mięśniami przynosi w konsekwencji osłabienie skurczu porażonych mięśni i tym samym ich relaksację i wygładzenie.

  Sam zabieg wykonywany przez naszych doświadczonych specjalistów jest nieinwazyjny i bezbolesny, a jego skutki są bardzo spektakularne i widoczne już kilka dni po aplikacji preparatu. Jednak ze względu tworzenie nowych połączeń nerwowych między nerwami a mięśniami, efekt zastosowania botoksu zaczyna maleć po upływie 3-6 miesięcy. Wtedy można zabieg powtórzyć. 

 • Lipoliza iniekcyjna skuteczna metodą usuwania podwójnego podbródka

  Oprócz zabiegów z zastosowaniem toksyny botulinowej gabinety lekarskie Uni-Med w Szczecinie oferują także inne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, w tym lipolizę iniekcyjną, czyli usuwanie nagromadzonej tkanki tłuszczowej za pomocą wstrzyknięcia odpowiedniego preparatu powodującego rozpad komórek tłuszczowych. Można w ten sposób usunąć np. podwójny podbródek.

  Zabieg ten polega na miejscowym wstrzyknięciu za pomocą igły odpowiednio dobranej ilości przygotowanego preparatu do tkanki tłuszczowej pacjenta i trwa zależności od wielkości wybranej części ciała od 5 do 30 minut. W celu osiągnięcia zamierzonego efektu zabieg należy wykonywać seriami, dobranymi indywidualnie przez lekarza specjalistę, powtarzanymi zwykle w odstępach 2-3 tygodni.