Leczenie nietrzymania moczu

Nietrzymanie moczu - koniecznie skonsultuj się z lekarzem

Nietrzymanie moczu to problem, który dotyczy nawet 3/4 kobiet w wieku powyżej 60 lat, jednak tylko co piąta kobieta cierpiąca na tą dolegliwość zgłasza sie do lekarza. Wbrew panującym obiegowym opiniom nie jest to tylko dolegliwość typowa kobieca i skutek starzenia się organizmu, ale przede wszystkim objaw nieprawidłowej pracy dolnych dróg moczowych, czyli pęcherza, zwieracza i cewki moczowej. Przypadłość ta może mieć wiele przyczyn: infekcja układu moczowego, kamicę, ruchomość cewki moczowej, obniżenie pęcherza, zwiotczenie mięśni miednicy, otyłość i zaparcia, ale może być także wynikiem zaburzeń hormonalnych, urazów rdzenia kręgowego, przebycia operacji urologicznych, chorób układu nerwowego, czy stosowania niektórych leków, a u kobiet również skutkiem przebytych porodów i operacji ginekologicznych. W efekcie takich schorzeń lub procesu starzenia sie mięśnie zaczynają tracić sprawność i elastyczność, nie mogą zamknąć ujścia pęcherza co skutkuje niekontrolowanym wyciekiem moczu.

Zasięgnij naszej porady jeśli pojawiły się problemy z nietrzymaniem moczu

Po przeprowadzeniu specjalistycznych badań, w zależności od przyczyny nietrzymania moczu i stopnia zaawansowania choroby, nasz specjalista urolog podpowie co należy robić aby zminimalizować skutki tychże dolegliwości, zaleci odpowiednie ćwiczenia i treningi, przepisze odpowiednią terapię farmakologiczną, a w razie konieczności wykona bądź skieruje na odpowiedni zabieg chirurgiczny, który uwolni od tej przykrej i krępującej dolegliwości.

W naszej ofercie:

 • konsultacje i porady specjalistyczne w zakresie leczenia nietrzymania moczu
 • badanie USG układu moczowego
 • wybór metody leczenia i dokonanie niezbędnych zabiegów medycznych

 • Urolog Szczecin, lekarz z doświadczeniem

  Przyjmujący w Szczecinie lekarz, specjalista z zakresu urologii oferuje kompleksowe konsultacje i wykonywanie zabiegów. Do jego zainteresowań należą przede wszystkim takie czynności medyczne jak np. prostatektomia laparoskopowa, nefrektomia, nefrektomia laparoskopowa i wiele innych.

  W naszym gabinecie świadczymy kompleksowe usługi medyczne, związane między innymi z urologią. Doświadczony lekarz przyjmie pacjentów cierpiących na schorzenia układu moczowo-płciowego. Zapraszamy do rejestrowania się i złożenia wizyty celem poprawy Państwa zdrowia.

 • Leczenie stulejki Szczecin konsultacja i zabieg

  Stujelka niestety ma to do siebie, że jest często bagatelizowana. Jest to błąd, gdyż może w przyszłości prowadzić do groźnych konsekwencji. Może występować jako wrodzona lub też nabyta. Najlepsze jest jak najwcześniejsze jej wyleczenie, gdyż ułatwi to wiele czynności związanych z oddawaniem moczu i utrzymaniem higieny.

  W naszym gabinecie medycznym Uni-Med w Szczecinie lekarz, specjalista w fachowy sposób, udzieli konsultacji w sprawie tej dolegliwości, oraz zaproponuje odpowiednie leczenie. Pamiętajcie Państwo, stulejki nie należy bagatelizować, gdyż grozi to poważniejszymi problemami.

 • Operacja stulejki Szczecin praktyczny zabieg

  Jeżeli problem ze stulejka mimo leczenia, ponownie powrócił lub jeżeli jesteście gotowi raz na zawsze się go pozbyć, to polecamy poddać się zabiegowi obrzezania. Jest to prosty lecz wymagający precyzji zabieg chirurgiczny. Usunięcie fałdu skórnego, zwanego napletkiem, pozwala pozbyć się stulejki.

  W naszym gabinecie zabieg ten wykonuje się z zachowaniem wszelkich zaleceń bezpieczeństwa. Stosuje się odpowiednie znieczulenie, tak że nie ma się czego obawiać. Pamiętajcie, nie leczona stulejka może prowadzić nawet do wystąpienia martwicy prącia lub wielu innych podobnych schorzeń.

 • Krótkie wędzidełko, zabieg poszerzenia

  Jeżeli odczuwacie Państwo ból podczas stosunków seksualnych, być może jest to problem z tzw. krótkim wędzidełkiem. Jest to schorzenie, które da się wyleczyć. Konieczny jest tylko jeden, niezbyt skomplikowany zabieg chirurgiczny. Wykonuje się odpowiednie cięcie, co pozwala pozbyć się bólu podczas stosunku.

  W gabinecie medycznym Uni-Med w Szczecinie, wykwalifikowany specjalista z zakresu urologii zaprasza na wykonanie tego typu zabiegu. Operacja jest bezpieczna i bezinwazyjna. Wykonana zostanie pod czujnym okiem naszego lekarza, który wykazuje się dbałością o szczegóły oraz wysoką precyzją.

 • Leczenie prostaty Szczecin profesjonalna badanie stercza

  Jeżeli jesteś mężczyzną w sile wieku i odczuwasz problemy z oddawaniem moczu, być może jest to spowodowane przez przerost Twojego gruczołu krokowego. Jest to dość powszechny problem, ale medycyna zna na to lekarstwo. Odpowiednia farmakoterapia lub zabieg chirurgiczny pozwala znów cieszyć się zdrowiem.

  W gabinecie medycznym Uni-Med w Szczecinie zapraszamy na badania gruczoły krokowego u pacjentów w średnim i podeszłym wieku. Przerost związany jest z gospodarką hormonalną organizmu lecz odpowiednie leczenie może go unormować. Nie czekajcie Państwo. Już teraz zadbajcie o swoją prostatę.