Specjalista ortopedii Piotr Rzeźnicki

spec ortopedii p rzeznicki

Specjalista Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu

Jestem lekarzem z wieloletnim stażem operacyjnym - od siedemnastu lat pracuje w wysokospecjelistycznym i prężnym oddziale ortopedycznym Specjalistycznego Szpitala w Zdunowie.

Posiadam doświadczenie i umiejętności w wykonywaniu zabiegów leczenia złamań, zabiegów endoprotezoplastyk stawu biodrowego, kolanowego (połowicza i całkowita), stawu barkowego oraz realloplastyk.

Specjalizuję się w leczeniu artroskopowym schorzeń stawu kolanowego (uszkodzenia łąkotek - rekonstrukcje, uszkodzeń chrząstki, rekonstrukcje więzadeł ACL, PCL, MCL). Artroskopowo wykonuje zabiegi stawu barkowego (niestabilności, zespół ciasnoty podbarkowej, uszkodzenia ścięgien). W gabinecie w wykonuję badanie ultrasonograficzne co często pozwala postawić rozpoznanie i plan leczenia  już na pierwszej wizycie.

Ponadto wykonuje drobne zabiegi pod kontrolą USG, co w wielu przypadkach pozwala uniknąć leczenia operacyjnego np. nakłucia ścięgien, stawów i torbieli pod kontrolą ultrasonografii, pobranie płynu stawowego, podanie czynników wzrostu PRP oraz leków dostawowo lub okołostawowo.

W trakcie wizyty można pobrać czynniki wzrostu oraz podać je precyzyjnie w miejscu, w którym mają działać.