Choroby moszny i jąder

Diagnostyka i leczenie chorób jąder, moszny i prącia:

Jądra - dwa niewielkie gruczoły płciowe, znajdujące się na zewnątrz jamy brzusznej w worku mosznowym. Do często spotykanych chorób jąder należą: żylaki powrózka nasiennego, zapalenie jądra oraz rak jądra.

Żylaki powrózka nasiennego

Żylaki powrózka nasiennego są najczęstszą przyczyną zmniejszenia płodności męskiej. Częściej występują po stronie lewej. Ma to związek z tym że lewa żyła jądrowa jest dłuższo  o około 10 cm od prawej,  ponadto uchodzi do żyły nerkowej po kątem prostym co zwiększa ciśnienie hydrostatyczne.  Podstawowym badaniem w diagnostyce żylaków jest badanie fizykalne  w pozycji stojącej oraz ocena ultrasonograficzna poszerzonych żył z uwidocznieniem wstecznego odpływu krwi. Leczenie żylaków powrózka nasiennego jest operacyjne. Stosujemy je w przypadku, kiedy dają one dolegliwości bólowe lub powodują nieprawidłowości w badaniu nasienia. Zabieg zazwyczaj przeprowadza się techniką laparoskopową.

Stany zapalne jądra i najądrza

Ostre stany zapalne jądra i najądrza spowodowane są najczęściej zakażeniami bakteryjnymi. Do głównych czynników etiologicznych należą bakteria E.coli, Chlamydia trachomatis, Ureaplasma i Mycoplasma. Objawem zapalenia jądra i najądrza jest silny ból, powiększenie się jądra, obrzęk i zaczerwienienia się skóry moszny. Nieleczone może doprowadzić do powstania ropnia. Leczenie polega na stosowaniu antybiotykoterapii i leków przeciwzapalnych.

Guzy nowotworowe jąder

Guzy jąder w większości przypadków są nowotworami złośliwymi. Występują przede wszystkim u młodych mężczyzn od 25-30 roku życia. Objawem nowotworu jądra jest niebolesne powiększenie jadra, czasem uczucie ‘’ciężkości’’ po stronie chorego jądra. W przypadku uogólnienia nowotworowej choroby mogą wstępować objawy takie jak utrata masy ciała brak apetytu, kaszel, duszności oraz krwioplucie. Podstawowym badaniem  w diagnostyce nowotworów jądra jest badanie fizykalne i USG. Leczenie polega na wycięciu chorego jądra z dostępu pachwinowego. W zależności od typu histologicznego nowotworu i stopnia zaawansowania choroby stosuje się metody uzupełniające - radioterapię i chemioterapię.

Objawy świadczące o chorobach jąder i prącia:

 • silny ból jądra
 • obrzęk moszny
 • stany zapalne jądra wraz wysoką gorączką
 • żylaki powrózka nasiennego
 • powiększenie jądra
 • guzowate nierówności na jądrze
 • ból pachwiny
 • uczucie swędzenia i pieczenia członka
 • biały nalot na członku

W naszej ofercie:

 • Urolog Szczecin, lekarz z doświadczeniem

  Przyjmujący w Szczecinie lekarz, specjalista z zakresu urologii oferuje kompleksowe konsultacje i wykonywanie zabiegów. Do jego zainteresowań należą przede wszystkim takie czynności medyczne jak np. prostatektomia laparoskopowa, nefrektomia, nefrektomia laparoskopowa i wiele innych.

  W naszym gabinecie świadczymy kompleksowe usługi medyczne, związane między innymi z urologią. Doświadczony lekarz przyjmie pacjentów cierpiących na schorzenia układu moczowo-płciowego. Zapraszamy do rejestrowania się i złożenia wizyty celem poprawy Państwa zdrowia.

 • Leczenie stulejki Szczecin konsultacja i zabieg

  Stujelka niestety ma to do siebie, że jest często bagatelizowana. Jest to błąd, gdyż może w przyszłości prowadzić do groźnych konsekwencji. Może występować jako wrodzona lub też nabyta. Najlepsze jest jak najwcześniejsze jej wyleczenie, gdyż ułatwi to wiele czynności związanych z oddawaniem moczu i utrzymaniem higieny.

  W naszym gabinecie medycznym Uni-Med w Szczecinie lekarz, specjalista w fachowy sposób, udzieli konsultacji w sprawie tej dolegliwości, oraz zaproponuje odpowiednie leczenie. Pamiętajcie Państwo, stulejki nie należy bagatelizować, gdyż grozi to poważniejszymi problemami.

 • Operacja stulejki Szczecin praktyczny zabieg

  Jeżeli problem ze stulejka mimo leczenia, ponownie powrócił lub jeżeli jesteście gotowi raz na zawsze się go pozbyć, to polecamy poddać się zabiegowi obrzezania. Jest to prosty lecz wymagający precyzji zabieg chirurgiczny. Usunięcie fałdu skórnego, zwanego napletkiem, pozwala pozbyć się stulejki.

  W naszym gabinecie zabieg ten wykonuje się z zachowaniem wszelkich zaleceń bezpieczeństwa. Stosuje się odpowiednie znieczulenie, tak że nie ma się czego obawiać. Pamiętajcie, nie leczona stulejka może prowadzić nawet do wystąpienia martwicy prącia lub wielu innych podobnych schorzeń.

 • Krótkie wędzidełko, zabieg poszerzenia

  Jeżeli odczuwacie Państwo ból podczas stosunków seksualnych, być może jest to problem z tzw. krótkim wędzidełkiem. Jest to schorzenie, które da się wyleczyć. Konieczny jest tylko jeden, niezbyt skomplikowany zabieg chirurgiczny. Wykonuje się odpowiednie cięcie, co pozwala pozbyć się bólu podczas stosunku.

  W gabinecie medycznym Uni-Med w Szczecinie, wykwalifikowany specjalista z zakresu urologii zaprasza na wykonanie tego typu zabiegu. Operacja jest bezpieczna i bezinwazyjna. Wykonana zostanie pod czujnym okiem naszego lekarza, który wykazuje się dbałością o szczegóły oraz wysoką precyzją.

 • Leczenie prostaty Szczecin profesjonalna badanie stercza

  Jeżeli jesteś mężczyzną w sile wieku i odczuwasz problemy z oddawaniem moczu, być może jest to spowodowane przez przerost Twojego gruczołu krokowego. Jest to dość powszechny problem, ale medycyna zna na to lekarstwo. Odpowiednia farmakoterapia lub zabieg chirurgiczny pozwala znów cieszyć się zdrowiem.

  W gabinecie medycznym Uni-Med w Szczecinie zapraszamy na badania gruczoły krokowego u pacjentów w średnim i podeszłym wieku. Przerost związany jest z gospodarką hormonalną organizmu lecz odpowiednie leczenie może go unormować. Nie czekajcie Państwo. Już teraz zadbajcie o swoją prostatę.