Protetyka

Uzupełnianie ubytków po utracie lub uszkodzeniu zębów

Kompleksowe leczenie stomatologiczne wieńczy uzupełnienie braków zębowych. Podstawowym zadaniem protetyki stomatologicznej jest rekonstrukcja i uzupełnienie ubytków  po utracie bądź znacznym uszkodzeniu zębów i przywrócenie pierwotnych funkcji oraz estetycznego wyglądu narządu żucia. Nawet utrata pojedynczego zęba wywiera niekorzystny wpływ na cały układ stomatognatyczny. Dlatego też, aby zapobiec narastającym z biegiem czasu dolegliwościom bólowym ze strony stawów skroniowo-żuchwowych, przemieszczaniu i obracaniu się zębów, nienaturalnemu wydłużaniu się zębów przeciwstawnych oraz zanikowi kości w miejscu utraty  zęba należy jak najszybciej podjąć leczenie protetyczne w celu uzupełnienia ubytków. W przeciwnym razie efektem może być utrata kolejnych zębów i postępujące nieprawidłowości w stawach skroniowo-żuchwowych.

W chwili obecnej uzupełnienia protetyczne już prawie niczym nie różnią się od uzębienia naturalnego. Poza uzupełnianiem braków w uzębieniu, za pomocą różnych technik protetycznych można także odbudować złamane bądź zniszczone korony zębów, zmienić ich kształt i wielkość, a także dokonać korekty trwałych przebarwień. W naszych gabinetach oferujemy zarówno uzupełnienia stałe, mocowane na zębach pacjenta - korony, mosty protetyczne i implanty jak i uzupełnienia ruchome - czyli wyjmowane przez pacjenta protezy całkowite akrylowe i szkieletowe.

Nasze usługi w zakresie protetyki stomatologicznej:

 • protezy całkowite 
 • protezy częściowe - szkieletowe, akrylowe, acetalowe
 • korony – porcelanowe na podbudowie metalowej lub całoceramiczne (bez metalu, cyrkonowe)
 • mosty protetyczne
 • licówki porcelanowe
 • licówki kompozytowe
 • implanty

 • Korony porcelanowe estetyczne uzupełnienie braków w uzębieniu

  Podstawowym zadaniem protetyki stomatologicznej jest rekonstrukcja ubytków w zębach i przywracanie estetycznego wyglądu uzębienia. Jednym z najczęściej stosowanych technik protetycznych w przypadku znacznego uszkodzenia zęba jest wstawienie korony porcelanowej, którą osadza się przygotowanym już zdrowym zębie, lub na zrośniętym z kością szczęki implancie.

  Gabinety stomatologiczne Uni-Med Szczecin w ramach świadczonych usług protetycznych wykonują estetyczne i trwałe korony porcelanowe, które cechują się wysoką jakością wykonania i powinny starczyć Państwu na długie lata. Ze względu na brak jakichkolwiek części metalowych wyglądają tak samo jak zęby naturalne, co w zasadniczy sposób wpływa na estetykę uśmiechu.

 • Korekta kształtu zębów przy użyciu licówek

  Jednym ze sposobów na piękny i olśniewający uśmiech, jakie znajdą Państwo w ofercie gabinetów stomatologicznych Uni-Med w Szczecinie jest korekta kształtu uzębienia przy pomocy licówek. Będące  w naszej ofercie licówki to cienkie płatki wykonane z porcelany lub materiałów kompozytowych, które służą do pokrycia przedniej części zębów. Mocuje się je na licowej stronie zębów.

  Zastosowanie licówek pozwala na korektę zniekształceń uzębienia i umożliwia pozbycie się przebarwień poszczególnych zębów, czy też szpar pomiędzy zębami. Dzięki doskonałej imitacji zębów naturalnych pozwalają one uzyskać piękny, naturalny uśmiech. W przypadku zaś znacznych uszkodzeń zębów, bądź też ich całkowitego zniszczenia proponujemy skorzystanie z Naszej oferty zabiegów w zakresie protetyki stomatologicznej.

 • Rekonstrukcja uzębienia u protetyka w Szczecinie

  W gabinetach stomatologicznych Uni-Med znajdą Państwo usługi w zakresie protetyki stomatologicznej u naszego doświadczonego specjalisty protetyka. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i uzyskanej specjalizacji w dziedzinie protetyki stomatologicznej dr n. med. Marta Gałęska jest w stanie zaproponować optymalny wybór dostępnej techniki protetycznej, dostosowanej zarówno do potrzeb Pacjenta jak i jego zamożności.

  W celu rekonstrukcji uzębienia i przywrócenia prawidłowych funkcji narządu zgryzu, a także pięknego i estetycznego uśmiechu oferujemy szeroki wybór dostępnych technik w dziedzinie protetyki stomatologicznej, w tym między innymi: protezy stałe, przytwierdzone do naturalnych korzeni zębów lub implantów, protezy ruchome wyjmowane przez Pacjenta, korony porcelanowe i ceramiczne (cyrkonowe), mosty protetyczne.

 • Całkowicie bezbolesne leczenie zębów w Szczecinie

  W gabinetach dentystycznych Uni-Med oferujemy całkowicie bezbolesne dla Pacjenta leczenie zębów z zastosowaniem znieczulenia miejscowego. Podczas wykonywanych przez Nas zabiegów stomatologicznych stosujemy najnowocześniejsze metody leczenia oraz najwyższej jakości narzędzia i materiały dentystyczne, oraz specjalistyczne urządzenia diagnostyczne.

  Oprócz specjalistycznego leczenia kanałowego oferujemy także zabiegi z zakresu stomatologii zachowawczej, takie jak skaling – usuwane kamienia nazębnego, piaskowanie zębów – usuwanie osadu nazębnego, fluoryzacja, wypełnianie ubytków próchnicowych materiałami utwardzalnymi, a w przypadku znacznego uszkodzenia bądź całkowitego zniszczenia zębów możemy zaproponować usługi protetyczne.

 • Wybielanie zębów szybki sposób na śnieżnobiały uśmiech

  W ramach zabiegów stomatologii estetycznej przywracających piękny, śnieżnobiały i swobodny uśmiech gabinety stomatologiczne Uni-Med w Szczecinie wykonują profesjonalne wybielanie  zębów za pomocą specjalnej lampy do wybielania. Dzięki nadzorowi doświadczonych stomatologów możliwe jest zastosowane żelu o dużo wyższym stężeniu i znacznie skuteczniejszym działaniu niż w domu.

  Zabieg ten wykorzystujący technologię zimnego światła trwa około godziny, polegający na nałożeniu specjalnego żelu wybielającego na zęby, a następnie naświetleniu go silnym strumieniem światła, jest całkowicie bezpieczny dla pacjenta i przynosi niezwykle szybkie efekty. Zaleca się go osobom pragnącym rozjaśnić sobie zęby ze względów estetycznych lub chcącym usunąć nieestetyczne przebarwienia na zębach.